gavel person shopping_cart

Kup si Nohu

NOHAFOTOGRAF.CZ

nohafotograf@gmail.com

O mně

Technické specifikace
ORIGINÁLNÍ KRESBY
„Chtěl jsem se dotknout něčeho co znám“

Nabírám barvu do štětce, na chvilku zavírám oči a maluji, nedívám se kde a jak, dávám prostor nějakému malíři tam nahoře. A teď maluj chvilku ty, říkám si...

První vrstva obrazu vzniká převážně na skle nebo různých drobně reliéfních podkladech a v určitých fázích zasychání barvy provedu obtisk na speciální papír ve snaze co nejvěrněji zachytit a zaznamenat onen okamžik, setinu vteřiny děje, který se mi odehrává před očima. Téměř suché zdrobněliny v kontrastu s ještě mokrou, pohybující se barvou. Mám rád, když se mi do kresby povede dostat trochu napětí. Později, s odstupem času dopracovávám obraz štětcem.

Chtěl jsem se dotknout něčeho, co znám a vídám kolem sebe. Přiblížit se něčemu, co je dokonalé a má jméno Příroda. Všechny motivy v obrázcích jsou vzniklé víceméně náhodně, nikdy nemaluji konkrétní zadání, snažím se o zachycení abstraktní nálady, kompozice a energie okamžiku. O souznění barev. O lehkost a přirozenost. Pokud v obrázku objevím navíc nějakou souvislost, filosofii, kresba pro mne získává osobitou a vyšší vnitřní hodnotu.

S malováním jsem začal v roce 2017, skoro všechny kresby jsem tehdy vyhodil. V roce 2018 se mi povedlo techniku více vypracovat a snížit obsah odpadkového koše. Kresby jsem si tehdy připravoval jako podklady pro následné koláže, kombinaci s fotkami. V roce 2019 jsem se věnoval barvám olejovým a zkoušel různé techniky, rok 2020 víceméně promarodil s vyhřezlou ploténkou a kresby mi chyběly víc a víc. Proto jsem se k nim v roce 2021 vrátil. Čas strávený při malování beru jako oddych, zklidnění a užívám si chvilky s tím malířem nahoře. Koláže mám rád stále, ale postupem doby jsem zjistil, že kresby mluví sami za sebe a není třeba do nich přidávat další významy a kombinace a předkládám vám je zde k nahlédnutí.

Rozměr kresby je cca 10x15 cm na ručně a nepravidelně rozstříhaném papíru, proto uvádím rozměr přibližný. Některé kresby moho být 11x14 cm a podobně. 
Všechny jsou nalepené na černém kartonu velikosti A4 a vlastnoručně podepsané.
Kresby označené jako Archiv autora si prozatím ponechávám ve své sbírce, plánuji vydat v budoucni knižně. U položek, kde je cena Na vyžádání, se jedná o kresby vystavené na výstavách, v galeriích a podobně, nemohu tedy garantovat, že v danou chvíli nejsou již prodány. Pokud budete mít o takový obrázek zájem, neváhejte mne kontaktovat.

Všechny kresby mohu dodat jako dekorace do interiéru - tisk na plátně, velikost 35x50 cm nebo 50x50 cm nebo dle dohody. Cenová relace kolem 800,- až 1000,- Kč dle nákladů na tisk.

Jsem Noha. Jsem fotograf. Maluji pro radost a pro lidi, kteří mají rádi zvídavost, fantasii, vesmír a sami sebe.